تبلیغات
دانلود فیلم، آهنگ، عکس و اس ام اس - ثبت تنها 10 طلاق در تنها دفتر طلاق زرتشتیان ایران
دانلود فیلم، آهنگ، عکس و اس ام اس
دانلود فیلم، عکس، اخبار جالب دنیا، اس ام اس و جک های باحال و ...

بازدید: --- مرتبه
تاریخ : یکشنبه بیست و نهم آبان 1390
معاون اداره کل ثبت اسناد و املاک استان یزد گفت: از  ابتدای فعالیت تنها دفتر طلاق دایر زرتشتیان کشور در استان یزد تاكنون تنها 10 واقعه طلاق در آن ثبت شده است.

"محمد حسن بهادر" در گفت‌وگو با ایسنا توضیح داد: این دفتر در آبان ماه سال 1386 آغاز به كار کرده و تاكنون تنها 10 مورد واقعه طلاق زرتشتیان را ثبت كرده است؛ از این تعداد، تنها 6 مورد آن مربوط به جمعیت حدود 13 هزار نفری زرتشتیان یزد بوده است.

وی افزود: با تعلیق دفتر طلاق زرتشتیان در تهران، از سال گذشته تاکنون، تنها دفتر طلاق این اقلیت کشور در استان یزد دایر است؛ 4 مورد از طلاق ثبت شده این دفتر، برای افراد غیر بومی بوده است.

بهادر تصریح کرد: در آئین نامه زرتشتیان پنج علت اصلی برای طلاق رایج است كه عقیم و نازا بودن زوجه، بیماری مسری و روانی زوجین از عمده دلایل صدور حکم طلاق است؛ نقش انجمن زرتشتیان در پیشگیری از طلاق بسیار موثر است و جاری کردن صیغه طلاق از گناهانی است که احتیاج به توبه و ندامت دارد.

وی ادامه داد: در آئین نامه زرتشتیان، در هنگام وقوع عقد، صداق تعیین و تصریح نمی‌شود و در صورت بروز طلاق، شوهر باید نصف سرمایه و نفقه طول زندگی را به زوجه بپردازد.


- بازنوشت از عصر ایران
طبقه بندی: اخبار، 
برچسب ها: زرتشت، اقلیت زرتشت، زرشت، زرتشتیان ایران، زرتشت در ایران، طلاف در زرتشت، ازدواج در زرتشت،
ارسال شده توسط: Admin
جدیدترین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات دیگر
پیوندها
امکانات جانبی
Manything.mihanblog.com www.asemoon.tk