تبلیغات
دانلود فیلم، آهنگ، عکس و اس ام اس - سفری به کره شمالی... جایی که موبایل ممنوع است
دانلود فیلم، آهنگ، عکس و اس ام اس
دانلود فیلم، عکس، اخبار جالب دنیا، اس ام اس و جک های باحال و ...

بازدید: --- مرتبه
تاریخ : شنبه بیست و هشتم آبان 1390
کره شمالی سرانجام پس از سال‌ ها انزوا درب‌های خود را به روی توریست‌ های خارجی باز کرده است البته نه کاملا فقط کمی و به اندازه یک شکاف!
پس اگر می‌خواهید به سرزمین دیکتاتوری کره‌ شمالی سفر کنید، لطفا در صف بایستید!

برای نخستین بار پس از سال‌ ها، رژیم نظامی کره‌ شمالی به توریست‌ ها اجازه داده است تا برای دیدن آبشارها، جنگل‌ها و ماموران راهنمایی و رانندگی (!) به این کشور سفر کنند.

قوانین برای رفتن به کره شمالی ساده هستند؛ قوانینی که باید رعایت کنید، این است که نمی‌توانید تلفن همراه یا بلک‌بری خود را به آنجا ببرید، آن‌ ها به شما اجازه نمی‌دهند برای کسی ایمیل بفرستید، اجازه قدم زدن در خیابان‌ ها را ندارید و همچنین اجازه حرف زدن با افراد محلی یا عکس گرفتن از آن‌ها را هم ندارید! تمامی این کارها ممنوع است.

کره شمالی از زمان جنگ دو کره در دهه 50 میلادی تاکنون درهای خود را به روی جامعه جهانی بسته است اما به دلیل تحریم‌ های طولانی مدت، اکنون به شدت به ارز و توریست نیاز دارد. نیازی که چندان با منش سیاسی به شدت بسته دولتمردان پیونگ یانگ سازگار نیست.

وقتی به کره شمالی می‌روید، چه چیز را خواهید داد؟
روزنامه واشنگتن پست به نقل از شاهدان عینی نوشته است: آن‌ها به شما پیشنهاد می‌کنند که از کوه‌ ها، رودخانه‌ ها، آبشارها و جنگل‌ های کاج دیدن کنید.
پیونگ یانگ به 70 پارک آبی خود می‌بالد، پارک‌هایی که آب جاری در آن‌ها بقدری زلال است که می‌توانید بنوشید. همچنین به ماموران زیبا و شیک‌پوش راهنمایی و رانندگی در تقاطع‌ های معمولا خالی و ساختمان‌های سر به فلک کشیده شهر!

شما همچنین می‌توانید در طول هفته دو شبکه تلویزیونی دولتی را تماشا کنید و آخر هفته هم، شبکه سومی که تنها فیلم‌ های قدیمی چینی پخش می‌کند.

با توجه به اینکه پکن نزدیکترین متحد پیونگ یانگ است، تمرکز کره شمالی تاکنون بیشتر بر توریست‌های چینی بوده و اغلب توریست‌ ها به سواحل شرقی برده می‌شوند، جایی که پیش از این توسط یک شرکت از کره جنوبی تجهیز شده است.

به نوشته واشنگتن پس، کره جنوبی این منطقه مرزی را در سال 2008 میلادی در اعتراض به کشته شدن یک توریست کره‌ ای ترک کرد.
توریست 53 ساله‌ ای که به دلیل عکسبرداری از منطقه به گفته مقام‌ های کره شمالی "ممنوع" با شلیک گلوله یک سرباز کشته شد.- منبع: قانون


همچنین در مورد کره شمالی:
تصاویری از پارک شهر شادی در کره شمالی
طبقه بندی: جالب، 
برچسب ها: کره شمالی، شمالی، کره، کومونیست، کومونیسم، سفر به کره شمالی، کشور کره شمالی، دیکتاتور، دیکتاتوری کره شمالی، کشور دیکتاتوری کره شمالی،
ارسال شده توسط: Admin
جدیدترین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات دیگر
پیوندها
امکانات جانبی
Manything.mihanblog.com www.asemoon.tk