تبلیغات
دانلود فیلم، آهنگ، عکس و اس ام اس - مخالفت وزیر بهداشت با مصوبه اخیر در مورد قلیان
دانلود فیلم، آهنگ، عکس و اس ام اس
دانلود فیلم، عکس، اخبار جالب دنیا، اس ام اس و جک های باحال و ...

بازدید: --- مرتبه
تاریخ : شنبه بیست و هشتم آبان 1390
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی گفت: با مصوبه قلیان‌ها و خروج قهوه‌خانه‌ها از شمول آئین‌نامه اجرایی قانون جامع کنترل و مبارزه با دخانیات نه تنها موافق نیستیم بلكه با آن مخالف هستیم.

دكتر مرضیه وحید دستجردی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: پیشنهاد ما درباره قلیان همان پیشنهادی بود كه در ستاد مبارزه با دخانیات مطرح كردیم و خوشبختانه در كمیسیون اجتماعی دولت رای آورد.

وزیر بهداشت اكید كرد: مصوبه خروج قهوه‌خانه‌ها از شمول آئین‌نامه اجرایی قانون جامع کنترل و مبارزه با دخانیات، دقیقا مخالف پیشنهاد وزارت بهداشت است.

وی در پاسخ به این پرسش چگونه علیرغم مخالفت وزارت بهداشت، تصمیم و مصوبه مذكور گرفته شد، گفت: باید بپرسیم كه این مصوبه از كجا نشأت گرفته است.

وزیران عضو کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک در مصوبه‌ ای بنا به پیشنهاد وزارت بهداشت و به استناد ماده (18) قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات، آئین نامه اجرایی قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات را اصلاح کرد و بر اساس آن، قهوه‌ خانه ها از شمول آئین نامه اجرایی قانون جامع کنترل و مبارزه با دخانیات خارج شدند.

یادآور می شود، براساس ماده 8 قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات اماکن عمومی به مکان‌هایی گفته می شود که مورد استفاده و مراجعه جمعی یا عموم مردم است.
این اماکن شامل اماکن متبرکه دینی، بیمارستان ها، درمانگاه ها، سالن های نمایش، سینماها، فضاهای عمومی مهمانخانه‌ها و مهمانسراها و میهمانپذیرها، خوراک سراها (رستورانها)، قهوه‌خانه‌ها، کارخانجات،‌گنجینه‌ها (موزه‌ها)، پایانه‌های مسافربری، فروشگاه های بزرگ، اماکن فرهنگی، اماکن ورزشی، کتابخانه‌های عمومی، مدارس، دانشگاه ها و مراکز آموزشی و پژوهشی، وسایل نقلیه عمومی، موسسات و سازمان های دولتی و عمومی، نهادهای انقلاب اسلامی، بانک ها و شهرداری ها و هر نوع مرکز و محل جمعی دیگر می‌شود که بر اساس مصوبه جدید دولت قهوه خانه‌ها از این فهرست حذف می شوند.- منبع: ایسناطبقه بندی: سلامت،  اخبار، 
برچسب ها: جدیدترین اخبار، سلامت، اجتماعی، قلیان، مصرف قلیان، مواد دخانی، دخانیات، وزارت بهداشت، قهوه خانه، قهوه خانه ها، مراکز عمومی،
ارسال شده توسط: Admin
جدیدترین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات دیگر
پیوندها
امکانات جانبی
Manything.mihanblog.com www.asemoon.tk