تبلیغات
دانلود فیلم، آهنگ، عکس و اس ام اس - کاهش استرس مادر با شیردهی به کودک
دانلود فیلم، آهنگ، عکس و اس ام اس
دانلود فیلم، عکس، اخبار جالب دنیا، اس ام اس و جک های باحال و ...

بازدید: --- مرتبه
تاریخ : شنبه بیست و هشتم آبان 1390
یک روانپزشک اطفال با اعلام اینکه شیردهی نقش بسیار زیادی در سلامت جسمی و روانی مادر دارد، گفت: شیردهی می تواند باعث کاهش علایم استرس در مادران شود به این دلیل که روی سیستم هورمونی و فیزولوژی تاثیرگذار است.

دکتر اشرف تشکری در حاشیه بیست و هشتمین همایش سالیانه انجمن روانپزشکان افزود: شیردهی نقش به سزایی در رشد کودک دارد و هیچ تغذیه ای جایگزین این نوع تغذیه در کودک نیست.

وی گفت: سازمان بهداشت جهانی توصیه کرده که نوزادان تا 6 اول زندگی فقط از شیر مادراستفاده کند .در همین رابطه مطالعات نشان می دهد میان شیردهی و افسردگی پس از زایمان دو طرفه است یعنی شیردهی باعث کاهش افسردگی مادر و افسردگی مادر باعث قطع شیر دهی می شود.

این روانپزشک اطفال در ادامه افزود: افسردگی پس از زایمان در مادرانی که از شیر خود کودکانشان را تغذیه می کنند شیوع کمتری دارد و این از لحاظ سیستم مراقبتهای بهداشتی مادر و کودک از اهمیت بسیاری برخوردار است به این دلیل که وقتی مادری علایم افسردگی را دارد سعی می کند افسردگی خود را به موقع درمان کند تا کمترین تاثیر را بر شیر دهی بگذارد و برعکس وقتی که مادری را می بینیم تصمیم به قطع شیرهی دارد از لحاظ افسردگی مورد بررسی قرار می گیرد.

وی گفت: همچنین به نظر می رسد که شایعترین علل شیر دهی احساس ناکافی بودن شیر باشد که خود می تواند یک نوع شناخت منفی از علایم افسردگی باشد.


- منبع: مهرطبقه بندی: پزشکی، 
برچسب ها: جدیدترین اخبار، پزشکی، سلامت، مادر، شیردهی، کودک شیرخوار، نوزاد، کودک، شیردهی به کودک، شیر مادر، استرس مادر، کاهش استرس، کاهش استرس در مادر، استرس در مادر،
ارسال شده توسط: Admin
جدیدترین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات دیگر
پیوندها
امکانات جانبی
Manything.mihanblog.com www.asemoon.tk